Štěnice jsou opět aktuálním problémem

Mít rád vše živé včetně méně populárních druhů živočichů, jako je hmyz nebo hlodavci, patří nepochybně k dobrým lidským vlastnostem. Humánnost však obvykle končí tehdy, když se škůdci a paraziti vyskytují v takové blízkosti člověka, kdy ohrožují jeho zdraví.

Přes nejrůznější hygienická opatření mohou tyto situace nezřídka nastat. Nejchoulostivějšími místy jsou v tomto směru veškeré obytné prostory. Přestože žijeme v moderní době, kdy je hygiena na vysoké úrovni, nastávají v posledních letech čím dál častěji případy, kdy jsou lidské příbytky zamořeny nejrůznějšími škůdci, anebo dokonce parazity. V současnosti je nejčastějším lidským nepřítelem číslo jedna štěnice domácí.

Štěnice domácí se může vyskytovat prakticky kdekoli, kde přebývá člověk. Nezáleží přitom na sociálním statusu ani na důkladnosti hygieny. Štěnice totiž může do domu nebo bytu kdokoliv přinést nebo si naopak člověk štěnici přinese sám od známého či z pobytu v hotelu nebo penzionu. Čím častěji přespáváme v prostorách, kde se střídá větší množství lidí, nebo přijímáme různé návštěvy, tím ve větším potenciálním ohrožení jsme.

Přítomnost štěnice domácí lze většinou rozpoznat podle červených pupínků na kůži těla, připomínajících štípnutí od komára nebo kopřivku. Někdy můžeme na ložním prádle nacházet i malé černé skvrnky. Štěnice domácí je totiž noční tvor, který nad ránem vylézá ze své skrýše a saje svému hostiteli – spícímu člověku – krev. Štěnice prochází celkem pěti larválními vývojovými stádii a v každém z nich potřebuje k životu krev člověka, popřípadě našich domácích mazlíčků, psů a koček a dalších.

Objevit skrýš štěnic není vůbec jednoduché a zbavit se jich jde ještě hůře. Nejlepším řešením je jednoznačně obrátit se na renomovanou firmu zabývající se obory desinsekce, desinfekce a deratizace. Osvědčení odborníci mají s tímto problémem bohaté zkušenosti a pomocí moderních technologií a za dodržení všech nezbytných bezpečnostních opatření si se štěnicemi jednoduše poradí. Diskrétnost je v těchto případech naprostou samozřejmostí.

Ať už vás trápí paraziti, hmyz, hlodavci či mikroorganismy, vyřešte svůj problém prostřednictvím osvědčených profesionálů co nejdříve a budete mít o jednu nepříjemnou starost méně.

6 českých měst, ideální pro prohlídku. Co si vzít s sebou?

Na to, abychom se pokochali pohádkovou architekturou, velkolepými stavbami či zapadnutými malými a o to krásnějšími uličkami, nemusíme opustit hranice naší krásné země.

Odemykání finančních příležitostí v roce 2023: Vydělávejte peníze z pohodlí domova

Ve stále se vyvíjejícím prostředí roku 2023 se hledání alternativních zdrojů příjmu stále aktuálnější než kdy předtím.

Jak ovlivňují moderní technologie svět online pokeru?

Technologický pokrok vidíme všude kolem sebe a postupuje stále rychleji.